Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Мер Львова підписав розпорядження про відзначення 22 червня

22 червня у Львові відбудеться вшанування жертв Другої світової війни, мирних жителів та військовополонених, яких вбили під час окупацій міста Львова. Влада міста запланувала на цей день молитовні та поминальні заходи. Відповідне розпорядження «Про відзначення у 2011 році Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні» підписав сьогодні, 20 червня, міський голова Львова Андрій Садовий.

«22 червня ми розпочнемо з молитви на площі перед пам’ятним знаком Жертвам комуністичних злочинів. Потім буде хвилина мовчання. Після цього буде піша хода до тюрми «на Лонцького», де буде відслужена панахида, звідти підемо на Цитадель, де загинули десятки тисяч людей», - сказав міський голова.

В цей день у місті будуть вивішені Державні прапори України з траурними стрічками, а на будівлі Ратуші та будинках і спорудах органів державної влади і місцевого самоврядування будуть приспущенні прапори.

Також у центрі міста заплановано вечір-реквієм а згодом, увечері, ще одну панахиду відслужать біля колишньої тюрми на Замарстинівській.

Молебні відбуватимуться за участь всіх релігійних конфесій.

«Деякі організації пробують робити ті чи інші заходи. Якщо ми бачмо, що заходи можуть створити проблему, ми звертаємося в суд. На сьогоднішній день на дану хвилину ми подали позов до суду, бо на той самий день на то саме місце подали заявку дві організації: єврейська, яку до речі, ніхто єврейських організацій не знає, і громадська організація «Сокіл». Виконком звернувся до суду з проханням цю акцію заборонити, але будь-хто, хто має бажання покласти квіти на Марсове поле, до Монумента слави чи Пагорба слави, можуть це зробити. Ми запрошуємо всіх львів’ян взяти участь в офіційних заходах і вшанувати жертв комуністичного і нацистського терору. Ми багато років вшановуємо пам'ять тих, хто загинув, і у нас немає практики запрошувати когось. Думаю, відповідні молебні будуть в інших містах України», - додав Андрій Садовий.

Програма заходів з відзначення у 2011 році Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні

22 червня 2011 р, середа:

09:45 – 10:00 – покладання вінків до підніжжя пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича,1)

10:00 – загальноукраїнська хвилина мовчання

10:01 – 10:15 – піший перехід учасників заходів у подвір’я колишньої в’язниці «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1)

10:15 – 10:35 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні у подвір’ї колишньої в’язниці «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1)

10:35 – 10:50 – піший перехід учасників заходу до історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» (вул. П. Грабовського)

10:50 – 11:10 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні біля меморіального хреста на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» (вул. П. Грабовського)

19:00 – 20:00 – вечір-реквієм за жертвами масових розстрілів у червні 1941 року (просп. Свободи, біля пам’ятника Т. Шевченку)

20:00 – 20:30 – піший перехід учасників заходів до колишньої в’язниці на вул. Замарстинівській

20:30 – 21:00 – проведення екуменічної поминальної панахиди за жертвами нацистського та комуністичного режимів в Україні та запалення поминальних свічок біля колишньої в’язниці на вул. Замарстинівській.

Довідка:

Нагадаємо, у 1939-1941 роках під час Першої радянської окупації в приміщенні знаходилася В'язниця №1, розрахована на 1500 осіб, а сусідній головний корпус займало обласне управління НКВС. Після нападу Третього Рейху на СРСР у 1941-1944 роках споруда використовувалася як слідча в'язниця гестапо, тут розміщувалися айнзац-групи СД. Тюремний двір був викладений надгробками зі старого єврейського кладовища. З 1944-1991 роках тут діяв слідчий відділ і слідчий ізолятор НКВС (НКДБ)-МДБ-КДБ СРСР.

Друга панахида відбудеться біля меморіального хреста на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель», де протягом 1941-1944 років знаходився нацистський концтабір «Шталаг-328» для військовополонених.

О 19:00 год на пр. Свободи біля пам’ятника Т. Шевченкові відбудеться вечір-реквієм за жертвами масових розстрілів.

Завершиться все проведенням ще однієї панахиди та запаленням поминальних свічок біля колишньої тюрми №2 на вул. Замарстинівській, 9, де розміщена стела з іменами жертв.

Також в цей день закладам культури та громадського харчування рекомендували утриматися від проведення розважальних заходів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ