Фоторепортаж
Як евакуатори забрали машину мера Львова, а потім швидко поставили назад, ледь не покалічивши
Статті
Земельні перипетії у Львівській облраді
Земельний конфлікт, який виник в селі Малехів Жовківського району Львівської області відразу розгорівся до всеукраїнського масштабу. Майже тиждень обурені селяни перекривали руху транспорту на трасі «Київ-Львів». А поки влада намагалася владнати непорозуміння, до справи взялися політики, які чи не найбільше нагріли руки на вогнищі селянського обурення.
Добросусідські стосунки – теорія?
Якщо ви думаєте, що святкування Дня незалежності Польщі зібрало аншлаг, то Ви глибоко помиляєтесь. Ні, зал театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької був і справді переповнений, однак це зовсім не стосується чиновників, які, в принципі, не лише через протокол, а хоча б тому, що наші держави разом прийматимуть найбільші футбольні матчі Європи, могли б сказати формальне «Вітаємо».
Робота
Video
– Якою зараз є ситуація на Львівщині з опалювальним сезоном, адже температура повітря протягом тривалого часу була дуже низькою. Також було звернення з проханням включити тепло в областях раніше, аніж 15 жовтня. Як Ви будете реагувати на це звернення і чи готові розпочати опалювальний сезон раніше?
– Було відповідне звернення від Президента, і в цілому по області ми можемо його виконати. Але проблеми є у Львові. Заборгованість, яка складається на Львівщині, практично повністю сконцентрована в місті Львові. Тому це питання «Львівтеплокомуненерго», яке має суму заборгованостей біля 20 мільйонів гривень. Навіть після усіх взаємозаліків. І поки підприємство її не погасить, газ не включать.
– Львівщина має ще нижчий рівень розрахунків за спожитий газ, аніж минулого року. Поясніть причини такої ситуації. Назвіть, будь ласка, гривневий еквівалент боргів Львівщини перед газовими структурами? Коли область буде готова розрахуватися за ці борги?
– Загальний борг близько 26 мільйонів гривень. Але до кінця тижня всі обласні підприємства свої борги погасять. Залишається тільки проблема з «Львівтеплокомуненерго». Я пропонував керівнику міста, щоби вони взяли позику, так як це роблять інші міста.
До прикладу Одеса взяла позику і повністю заплатила передоплату за газ. Тут рішення повинно бути суто фінансовим.
– Минулого тижня з’явилося повідомлення про перевищення лімітів газу на Львівщині в декілька раз. І якщо ці ліміти не буде приведено в норму, то газу не буде. Яким чином Ви хочете розпочати опалювальний сезон?
– Тому що газ треба купити, він продається за гроші. За електроенергію спробуй не заплати і її відразу відключать. Так само і за газ. З цим не треба жартувати. Зараз тарифи підняли, а тепер людям треба дати тепло. Щоби після того як буде тепло, люди почали платити.
– Очільники уряду заявляли про незадоволення роботою керівників облдержадміністрацій з ліквідації наслідків стихійного лиха. Яка позиція губернатора і наскільки ефективно на Львівщині йде ліквідація наслідків повені?
– Не скажу, що ліквідація наслідків повені йде на «відмінно».
В мене є претензії до водного господарства, оскільки все рухається дуже повільно. Також в мене є претензії до певних голів районних державних адміністрацій, і це швидко віддзеркалиться в кадрових змінах. Загалом, де є керівник хороший, там і зміни відчутні швидше, це індивідуальні речі.
Але також і речі загальні: це водне господарство, де робота «пробуксовується» по всій території.
– Чи правда, що звільнення вашого заступника з питань АПК Іван Стефанишина не погодили у Києві? Чи означає це, що він залишається працювати?
– Насправді, Кабмін ще не розглядав питання Стефанишина. Це питання ніяк не потрапляє на розгляд. Думаємо, що на наступне засіданні Кабінету міністрів це питання потрапить. Вочевидь, воно десь загубилося.
– Є інформація, що Ви створюєте місце для ще одного заступника, який відповідатиме за Євро-2012. Хто це буде?
– Я просив, щоби мені дали ще одну посаду заступника. Але наразі це питання не вирішується, тому будемо настоювати. Насправді, це питання Мінфіну, адже цю посаду треба фінансувати, вносити зміни до фінансування. Було би добре мати таку посаду.
– На сесії Львівської обласної ради депутат Михайло Сендак заявив про свій вихід з лав «Батьківщини» у зв’язку з його призначення радником Президента України. Днем раніше він заявляв, що буде координувати дії партій у Західній Україні, а тому прийде до Вас, щоби йому виділили кабінет у Львівській обласній державній адміністрації. Ваше ставлення до цих заяв?
– На мою думку, насправді партії повинні самі вирішувати, хто їх буде координувати.
А щодо кабінету як раднику Президента, то це питання ми розглянемо. І якщо буде в наявності, то виділимо, звичайно.
– На сесії Львівської обласної ради розглядають питання ДП „Полісинтез”, робота якого зараз заблоковано мешканцями Бібки. Яким бачите вихід з даної ситуації?
– Там існує складний конфлікт із громадою, тому вирішення повинно бути динамічне. Я вважаю, що людям треба дати працювати, і перенести „Полісинтез” на іншу територію.
Вони („Полісинтез” – ред.) ліквідовують порушення, які є зараз, працюють і переїжджають на іншу площадку. Площадки ми їм запропонували. Там побудують сучасний завод, який не буде забруднювати середовище, зі всіма допусками. Якщо таке рішення громада сприйме, то все буде нормально. В іншому випадку серйозний конфлікт триватиме далі.
– Якими є Ваші стосунки з Секретаріатом Президента, Прем’єр-міністром та урядом?
– Стосунки з усіма є діловими і хорошими. Абсолютно ніяких напружень у роботі з ними не виникає. Протягом тижня я з усіма спілкуюся, вирішуємо робочі питання.
Підготував
Володимир Перегінець
Фото - із сайту ЛОДА
Знайдена робота у Львові, відправ своє резюме по e-mail.
Пряма мова
http://www.gazeta.lviv.ua
Віктор Ющенко призначив Петра Олійника заступником глави Секретаріату Президента - представником Президента України у Верховній Раді України.
Анонси
Інтерв'ю
Олександр Лазорко: Нафтопереробний завод, як риба без води, не може жити без нафти
Генеральний директор Акціонерного товариства «Нафтопереробний комплекс–Галичина» Олександр Лазорко став одним із доповідачів VIII Економічного форуму, який проходив 1–3 жовтня у Львові. Його доповідь про потребу диверсифікації поставок нафти в Україну та зменшення залежності країни від російської нафти викликала значний інтерес, оскільки фактично йшлося про зміну стратегічного напрямку розвитку нафтової промисловості. Про те, якою буде вигода Україні від переведення нафтопроводу Одеса-Броди у аверсний режим перекачки нафти і які завади стоять на шляху реалізації цього проекту, в розмові з гендиректором НПК «Галичина» Олександром ЛАЗОРКОМ, який також розповів і про своє бачення перспектив економічного розвитку Львівщини.




